Лагер — найпопулярніший сорт пива в світі. «Лагер» означає «пиво, яке зберігалося». Цей вид пива низового бродіння був винайдений в Німеччині баварським пивоваром і представлений в чеському місті Пльзень (свою назву пиво отримало саме від цього міста).
Лагер володіє бадьорить гірким смаком і світлим кольором. Процес ферментації проходить при низькій температурі з використанням табірних дріжджів і холодної стадії дозрівання.

Види Лагера:

Пілзнер має об’ємний вміст спирту (ABV – Alcohol by volume) – від 5 до 5,5%. Для нього характерна гостра гіркоту лагера. Часто лагер називають просто Пілз. 

Хеллес має більш низький вміст ABV (4-4,5%). Воно трохи менше гірчить і має більш м’яку консистенцію.

Американський лагер має солодкий смак. Зміст ABV в цьому виді пива – 4–5%. Воно користується популярністю через свого фруктового смаку з гірчинкою.


Ель — сорт пива, яке вариться з ячмінного солоду із застосуванням пивних дріжджів верхового бродіння. Цей вид дріжджів ферментує пиво дуже швидко і надає напою солодкий, насичений і фруктовий смак. У більшості елів присутній хміль, який додає гіркуватий, трав’яний присмак, що допомагає збалансувати солодкість солоду і зберегти свіжість пива. Зазвичай ель готується від 3 до 4 тижнів, хоча деякі види цього сорту пива можуть дозрівати 4 місяці.

Види елів:

Блідий ель («гірке пиво») вариться з використанням світлою або блідою різновиди ячмінного солоду. Зазвичай обсяг вмісту спирту в цьому сорті пива становить 3–4%. Рівень вмісту хмелю також може відрізнятися від ледь вираженого до досить значного в деяких видах.

«Абатського» пиво — сорт пива верхового бродіння. Існують різні сорти «абатського» пива, в які часто додають різні спеції і льодяниковий цукор.
Траппістське пиво вариться монахами-траппістами. У світі існує всього 8 видів траппістского пива, 6 з них виробляються в Бельгії, один вид в Нідерландах, один – в Австрії.

Пиво Dubbel (подвійне) — це темне міцне пиво з вмістом спирту 6–8%. Свою назву цей вид елю отримав не через подвійне бродіння, а завдяки використанню вдвічі більшої кількості інгредієнтів на гектолітр напою. В результаті пиво стає міцнішою і щільніше.

Пиво Trippel (потрійне) — це ель з вмістом спирту 7–9%. У його приготуванні використовується в три рази більше інгредієнтів на гектолітр, ніж у приготуванні звичайного пива.

Пиво Quadrupel (четверное) — це радикальна версія пива Dubbel темного кольору з гірчинкою.

Пиво Ламбік — це сорт пива природного бродіння, тобто в процесі пивоваріння замість культивованих дріжджів використовуються натуральні. Тільки в деяких окремо взятих регіонах світу все ще використовують штами натуральних дріжджів. Найвідоміший регіон, де варять пиво при-
родного бродіння – долина Сени в Бельгії.

Пиво Гьоз — це суміш декількох Ламбік віком 1, 2 і 3 роки. Цей сорт пива зберігається в старих дубових бочках, така мікрофлора надає пиву Гьоз кислинку. Відразу після змішування Гьоз розливається по пляшках і відправляється на вторинну ферментацію з використанням активних дріжджів і цукрів, все ще присутніх у молодому Ламбік. Хороший сухий Гез може зберігатися в льохах протягом 20–30 років, набуваючи більш витриманий і насичений смак.

Пшеничне пиво має ряд особливостей. Воно вариться з використанням значної кількості пшениці і ячмінного солоду, зазвичай проводиться шляхом верхового бродіння.

Бельгійське «біле» пшеничне пиво, в якому використовується не солоджена пшениця, насіння коріандру і гірка цедра апельсина, додаються під час варіння. Бельгійське «біле» пиво не фільтрується, але піддається вторинній ферментації після розливу в пляшки. Білок не солодженої пшениці відповідає за непрозорість цього сорту пива.

Німецьке пшеничне пиво вариться у відповідності зі строгими правилами німецького «Закону про чистоту пива» без використання будь-яких спецій і тільки шляхом верхового бродіння. За непрозорість цього сорту пива відповідають в основному дріжджі.