Правильний келих допоможе Вам розкрити всю палітру смаку та аромату пива і приверне увагу до зовнішнього вигляду напою. Це тільки перший крок в ідеальній подачі обраного Вами сорта пива. А щоб пиво залишило найкращі враження - його потрібно правильно налити.


Розглянемо це питання на прикладі бельгійського пива Stella Artois:

 

Крок 1: Очищення

Фірмовий пивний келих створений, щоб подавати смак і аромат пива у кращому вигляді. Вимитий миючим засобом на безжировой основі (щоб захистити тендітну пивну піну) келих промивають в холодній воді, таким чином температура пива і келиха стає однаковою.

 

 

Крок 2: Жертва

Бармен відкриває пивний кран одним швидким рухом, дозволяючи вилитися першій піні. Вона не повинна потрапити в келих, щоб гарантувати таким чином свіжість кожної краплі напою.

 

 

 

Крок 3: Рідка алхімія

Пивний келих знаходиться під кутом в 45 °. Коли пиво вдаряє в келих, рухаючись по колу - це створює ідеальну частку піни по відношенню до рідини. 

 

 

 

Крок 4: Пінна шапка

«КОРОНА» – більш доречне слово в даному контексті. «Пивна шапка» створюється шляхом випрямлення і опускання келиха. Піна дуже важлива, адже вона захищає пиво від взаємодії з повітрям і, таким чином, зберігає його смак. 

 

 

Крок 5: Завершення

Бармен закриває кран одним швидким рухом і прибирає келих, щоб жодна крапля не впала в нього. Ці краплі взаємодіяли з повітрям і окислились, що зробило їх негідними Вашого келиха. 

 

 

Крок 6: Зрізання піни

Коли пивна шапка переливається через край келиха, бармен акуратно знімає її надлишки ножем під кутом в 45 °. Таким чином, прибираються великі бульбашки повітря, які легко лопаються і призводять до опадання піни. 

 

 

Крок 7: Оцінка

Правило двох пальців. Правильна пінна шапка - товщиною в два пальці (3 см). Частина піни, що залишається створює захисну шапку, щоб ваше пиво не видихнулося.

 


 

Крок 8: Полоскання

Келих ще раз занурюється в холодну воду, щоб досягнути блиску скла. Так його приємніше і зручніше тримати.

 

 

 

Крок 9: Нагорода 

Келих подають на підставці з краплевловлювачем біля основи. Ідеальний келих - освіжаюча нагорода за терпіння. Ваше здоров'я!