AB InBev та Anadolu Efes заявили про об’єднання бізнесів на території Росії та України

09.08.2017

Найбільший світовий пивоварний концерн «Anheuser-Busch InBev» ( AB InBev) із штаб-квартирою в Бельгії, та Anadolu Efes (Efes), найбільша пивоварна компанія Туреччини, уклали угоду про наміри щодо об’єднання своїх бізнесів на території Росії та України у рівних частках.

Це рішення є наслідком угоди про злиття AB InBev та SABMiller, яка завершилась у жовтні 2016 року, після чого AB InBev отримала 24% акцій Anadolu Efes. Умовою успішного завершення цієї угоди є задовільні результати взаємних правових перевірок активів та процесів компаній, а також отримання необхідних погоджень від уповноважених органів Росії та України.

Плановане партнерство компаній у Росії та Україні посилить конкурентні позиції брендів AB InBev та Anadolu Efes на цих ринках, і буде сприяти подальшому розвитку. Володіючи диверсифікованим портфелем брендів і більш широким асортиментом сортів пива для споживачів, об’єднана компанія буде прагнути зайняти провідну позицію на ринках Росії та України. Крім того, об’єднання дозволить посилити партнерські відносини AB InBev та Anadolu Efes та збільшити цінність частки AB InBev у портфелі Anadolu Efes.

Після закриття угоди об’єднана компанія буде консолідувати фінансові результати своєї операційної діяльності на ринках Росії та України у межах звітності Anadolu Efes. AB InBev, у свою чергу, не буде включати ці результати до своєї глобальної звітності, та буде враховувати отриманий прибуток як повернення від інвестицій у спільне підприємство співвідносно з розміром своєї частки.

Майбутня назва об’єднаної компанії - AB InBev-Efes. Рада директорів матиме рівне представництво обох компаній, її очолюватиме Тунджай Озильхан, який нині є Головою Ради директорів Anadolu Group та Anadolu Efes.

 AB InBev и Anadolu Efes принципово домовились про призначення Дмитра Шпакова, наразі Президента бізнес підрозділів AB InBev в России и Украине, на позицію Президента об’єднаної компанії, який буде здійснювати стратегічне та операційне управління об’єднаним бізнесом. Рой Корніш, Генеральний директор Efes Rus, отримає позицію фінансового директора.

Карлос Бріто, Президент AB InBev: «Ця угода є  важливим кроком у розвитку стратегічного партнерства між AB InBev и Anadolu Efes. Ми з великим натхненням очікуємо на об’єднання наших бізнесів, яке дозволить запропонувати нашим споживачам розширений діапазон брендів як в Росії, так і в Україні».

Тунджай Озильхан, Голова Ради директорів Anadolu Group і Anadolu Efes: «Ми раді подальшому розвитку наших партнерських відносин з AB InBev і віримо, що об’єднання бізнесів, спільна експертиза та найкращі практики обох компаній на ринках Росії та України дозволять нам у подальшому ще більш ефективно використовувати потенційні можливості для росту, а також підвищити вартість акцій як Anadolu Efes, так і AB InBev.

AB InBev и Efes будуть спільно працювати над підготовкою необхідної документації для погодження цієї угоди з об’єднання бізнесів. Інформування  про перебіг цього процесу відбуватиметься по мірі проходження відповідних процедур. Передбачається, що угода може бути закрита до кінця першого півріччя 2018 року. Всі зміни набудуть чинності після закриття угоди, до цього моменту AB InBev та Anadolu Efes продовжуватимуть працювати як незалежні бізнеси.

Умови угоди про наміри не розголошуються.

Це прес-реліз на англійською, французькою та и нідерландською мовами будуть доступні на сторінці www.ab-inbev.com.