Проблема споживання алкоголю серед неповнолітніх є однією з найбільш актуальних у сучасному українському суспільстві. Рішення даного питання вимагає використання комплексного підходу із залученням широкого кола учасників в особі представників державної влади, неурядових організацій, наукової сфери, а також корпоративного сектора з метою створення ефективної методології та інструментів її реалізації.
Програма «Сімейна розмова» була започаткована в США у 1982 році. Консультативною групою фахівців була розроблена спеціальна методика і посібники з дитячої психології, які розійшлися тиражем понад 7 мільйонів екземплярів. Сьогодні програма активно функціонує по всьому світу.
В Україні «Сімейна розмова» – загальнонаціональний інформаційно-освітній проект, що підтримується компанією ПРАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА» з метою просування ідеї відповідального споживання та реалізації алкоголю. Ключовою метою проекту є підвищення рівня поінформованості підлітків про шкоду вживання алкоголю, а також популяризація здорового способу життя за допомогою використання інноваційних методів і моделей роботи при тісній взаємодії шкільних психологів, педагогів, батьків і дітей у форматі тренінгів.
Завдання програми не просто дати батькам знання про шкоду алкоголю для неповнолітніх. Програма спрямована на формування певного типу поведінки, підвищення культури всередині-сімейних відносин і духовно-моральних цінностей. 
Розробниками української версії програми є представниками Національного науково-медичного центру практичної психології і соціальної роботи спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти, а також Всеукраїнської наркологічної асоціації.
Перший етап програми стартував у 2010 році, під час якого провідними вітчизняними вченими-психологами і наркологами була створена система тренінгів, рольових ігор, навчальних семінарів та методичних рекомендацій для учнів та їхніх батьків. Другим етапом став всеукраїнський семінар для 250-ти шкільних психологів, який з 8 по 10 лютого 2011 року проходив у Києві. Протягом трьох днів під керівництвом досвідчених тренерів учасники опановували новою методологією і вдосконалювали навички спілкування з дітьми та їх батьками на тему попередження вживання алкоголю. Після цього учасники програми приступили до застосування отриманих навичок на практиці. Третім етапом став семінар в Алушті, який проходив 28 листопада і 2 грудня 2011 року. У кримському етапі проекту взяли участь 83 представника навчальних закладів півострова.
З метою забезпечення додатково ефекту від реалізації програми був випущений ряд брошур з назвами: «Як розмовляти зі своїми дітьми про алкоголь?» та «Запрошуємо до діалогу», що поширювалися в середньоосвітніх навчальних закладах.
Загальний обсяг охоплення аудиторії в процесі реалізації програми «Сімейна розмова» склав 35 000 учнів з Донецької, Запорізької, Львівської, Миколаївської, Харківської, Чернігівської, Київської областей, а також АР Крим за 2014 рік. 
Найбільшим досягненням станом на 2015 рік є включення програми «Сімейна розмова» до освітньої програми, затвердженої Міністерством Освіти та науки України, обов’язкових до вивчення в загальних середньоосвітніх закладах держави.