Це сон, а не пиво! «САН ІнБев Україна» запускає виробництво крафтового пива під брендом «Хмелевус»

25.06.2017

Якісне пиво з яскравим характером і змістом, що виробляється невеликими партіями -  такі сорта наразі все більше набувають популярності серед українців та світових поціновувачів пива. На створення крафтового пива пивоварів по всьому світі надихають емоції, історична спадщина та пивні традиції країни. Саме українські козаки і надихнули пивоварів Чернігівського відділення «САН ІнБев Україна» у співробітництві з європейськими колегами на створення колекції крафтового пива під брендом «Хмелевус».

Хто такий «Хмелевус»? Це козак-бровар з вусами, переплетеними хмелем, полюбляє пиво не тільки пити, а й варити. Проте чекати, поки воно звариться, зазвичай нуднувато. Тож Хмелевус засинає щоразу, коли вариться пиво. Але ж оскільки має непосидющу вдачу та химерну уяву – щоразу сниться йому якась така-а-а маячня, що позаздрити можна! Утім він все одно знає, що як прокинеться, то його чекатиме пиво, що краще за сон!

Відомо, що дотепність козаків за гостротою може порівнялися тільки з гостротою їх шаблі. Ось їх приказки і перекочували на назви сортів пива «Хмелевус», яке сьогодні представлена двома видами:

  • Нефільтрованим пшеничним пивом – «Надзвичайно, я WEISS у захваті»
  • Янтарним лагером – «Якось було у LAGER я їздив»

Хмелевус - великий дотепник та мрійник, тому дизайн кожного сорту виконано у вигляді коміксу-сну, де розповідається легенда кожного сорту. Наприклад, сон №314: «Якось було наснилось Хмелевусові таке: потрапив він у край, де з пшениці не тільки пиво роблять, а й мости будуть і хатки. І бозна – що ще. Майже здивувався Хмелевус, але тут повз нього проїхала риба на велосипеді. І він крізь сон промурмотів: «Надзвичайно, я Weiss у захваті». І повернувся на інший бік».

Крафтові сорта виробляються виключно на Чернігівській броварні, а рецептуру розробив бровар AB InBev з Німеччини  – Маркус Стефан, що вже багато років розробляє найкращі крафтові сорта в Європі, серед яких Hertog Jan Bastaard та всі витримані сорти Hertog Jan, Beck's Red Ale, Franziskaner Kellerbier. Маркус також розробив Hertog Jan The Grand Prestige Vatgerijpt Cognac, який визнано крафтовим пивом року на Meiningers International Craft Beer Award 2017.

До складу «Хмелевус» входить кращий український солод, відбірна пшениця, німецький та американський хмілі. Як каже сам пивовар для нього велика честь виробити перше крафтове пиво для компанії в Україні: «Я маю багато досвіду розробки крафтових сортів у європейських країнах, адже це великий тренд вже декілька останніх років. Тому я намагався принести кращі традиції європейського пивоваріння та додати українську історію. Сподіваюсь, наше пиво прийдеться до смаку українцям».